Oryginalny prezent na 50 urodziny, czyli jak? Sprawdź nasze propozycje!

Każda okrągła rocznica urodzin jest ważna, ale są takie, których wypatrujemy – trochę z ekscytacją, trochę z niepokojem. 50 urodziny to półmetek, symboliczna połowa wieku. W niektórych częściach Polski, pięćdziesiątkę świętuje się wyjątkowo hucznie, niemal jak wesele. A my podpowiemy wam dzisiaj, co warto zrobić z okazji, a może raczej przy okazji, niezwykłej rocznicy. Mamy też pomysły na ciekawe prezenty na 50 urodziny. W końcu prezent na 50 tkę daje się tylko raz…

Zacznij od uczczenia rocznicy urodzin!

Impreza z okazji 50 rocznicy urodzin? W czasie pandemii trudno o wielkie wydarzenie. Najlepiej poczekać na cieplejsze dni, by móc zaprosić najbliższą rodzinę na świeże powietrze i świętować bezpiecznie, z zachowaniem zasad. Warto jednak zaszaleć i wybrać się do jakiegoś pięknego miejsca: nad morze, w góry, nad jezioro. Niech to będzie niezapomniany wypad, w stylu, jaki lubisz najbardziej.

Nietypowe prezenty na 50 urodziny - pomyśl o sobie

Zapewne goście zapragną obdarować cię czymś wyjątkowym, dlatego nie wahaj się szepnąć słówko, co sprawiłoby ci szczególną radość. 50 rocznica urodzin to moment, w którym nie ma sensu kolekcjonować niepotrzebne czy nietrafione prezenty. My polecamy oczywiście dorzucić tego życzenia od gwiazdy – bo przecież zasługujesz na coś tak wyjątkowego! Koniecznie sprawdź naszą ofertę i zastanów się, czy lepiej dostać personalizowany film od Roberta Lewandowskiego, czy Kuby Wojewódzkiego? A wybór jest znacznie większy! Oryginalny prezent na 50 urodziny dla mężczyzny? Mamy nadzieję, że już wiesz! 

Oryginalny prezent na 50 urodziny - czas na (nową) pasję

Czym różni się hobby od pasji? Pasja angażuje, rozwija, daje nowe perspektywy. Hobby to coś bardziej powierzchownego. Po pięćdziesiątce warto rozbudzić pasje na nowo, lub też poszukać czegoś do odkrycia. Być może będzie to nauka nowego języka (nigdy nie jest na to za późno!), joga, tango, albo pisanie książki. Wygospodaruj na to czas, bo wiesz już, jak bardzo jest on cenny i jak szybko ucieka. Im więcej poświecisz go na to, co lubisz, tym lepiej dla ciebie. Fajny prezent na 50 urodziny dla mężczyzny? Mamy nadzieję, że podsunęliśmy inspirację! 

Pomysł na prezent na 50 urodziny - zadbaj o zdrowie psychiczne

Zapewne życie nauczyło cię już wielu mądrości. Jedną z nich, jest dbanie o własne potrzeby i równowagę. Jeżeli zbyt dużo i ciężko pracujesz, jeżeli żyjesz pod presją i w stresie, przy okazji okrągłej rocznicy, spróbuj się zatrzymać! Pamiętaj, że przewlekły stres jest przyczyną wielu chorób. Jeżeli czujesz, że sobie nie radzisz, warto pójść do specjalisty.

Nie bój się nowych rzeczy

Czy dopiero teraz czujesz, że chcesz założyć firmę? Zmienić pracę? A może zrobić studia? Pięćdziesiątka wcale nie oznacza, że masz się bać zmian, bo na coś „może być już za późno“. Wręcz przeciwnie – twoje życiowe doświadczenie pozwoli ci podejmować lepsze decyzje. Pracuj nad wiarą w siebie, to istotne w każdym wieku.

Spełnij choć jedno marzenie

Takie, które odkładasz na później od lat. 50 rocznica urodzin to idealna okazja, by w końcu zaplanować podróż (i zrealizować, gdy tylko świat się otworzy), przeprowadzić się, skoczyć na banji, czy zmienić zawód. Przyda się wsparcie bliskich, ale najważniejsza jest myśl, że możesz sobie na to pozwolić.

Nie rezygnuj z przyjaźni

Im jesteśmy starsi, tym trudniej o nowe relacje. Wiemy już, że nie każdy może być naszym przyjacielem, a życie samo zweryfikowało, kto pozostaje blisko, a kto nie. A jednak – poznawanie nowych ludzi i zawieranie nowych przyjaźni jest zawsze cenne i odświeżające.

Nie bój się nowych technologii

Co na prezent z okazji 50 rocznicy urodzin? Jeżeli nowe technologie cię przerażały, lub nie leżały w kręgu twoich zainteresowań, może warto to zmienić? Czytnik do książek, smartwatch, głośnik bluetooth, tablet – warto spróbować zaprzyjaźnić się z podobnymi sprzętami.

Coś personalizowanego

Kilka akapitów wcześniej pisaliśmy o personalizowanych filmach z życzeniami urodzinowymi. Życzenia dla jubilata może złożyć sam Robert Lewandowski i cała plejada gwiazd. Jednak personalizować możesz nie tylko materiały online, ale także cenne dla ciebie przedmioty: zegarek, galanterię, odzież. Rzeczy zyskują wtedy wartość sentymentalną. I jednocześnie stają się niepowtarzalne!

Zmień coś na lepsze

Pięćdziesiątka to pretekst, by dokonać jakieś ważnej, potrzebnej zmiany. Palisz? Rzuć to przy okazji rocznicy! Za mało się ruszasz? Zacznij od długich spacerów. Pijesz za mało wody? Kup sobie butelkę z filtrem i postaw nowe cele. Nie masz czasu na czytanie książek? Wygospodaruj dwadzieścia minut dziennie, wyłącznie po to. Nie chodzi tu o robienie postanowień, ale o działanie: tu i teraz. Prezent na 50 lat? Zrób dla siebie wszystko, co najlepsze. 

Zrób badania

Każdy z nas, przynajmniej raz w roku, powinien zafundować sobie kompleksowy zestaw badań. Z doświadczenia wiemy jednak, że jeśli nic nam nie dolega, ciężko znaleźć na to czas. Z okazji urodzin, zbadaj się! Wyniki pomogą zdefiniować, jak jeszcze lepiej dbać zdrowie. Jaki prezent na 50 urodziny? Zdrowie! 

Wybieraj jakość, a nie ilość

W dojrzałym wieku zależy nam już nie tylko na tym, by jak najwięcej przeżyć i doświadczyć, ale przede wszystkim na tym, by te przeżycia miały wartość i dawały to, czego oczekujemy. Co może być jakością? Lepiej zainwestowane pieniądze, droższa, ale ciekawsza podróż, ubrania z wyższej półki cenowej, które będą służyły długi czas, sprzęt uznanego producenta, a nie bezwartościowa podróbka. A czasem po prostu ciekawie i produktywnie spędzony czas. Nie oszczędzaj na sobie – zarówno, jeśli chodzi o pieniądze, jak i o emocje.

Funwisher_logo_sam_mis

Zapisz się na newsletter

Nie przegap wiadomości o nowych filmach i promocjach.