Jak zorganizować przyjęcie niespodziankę?

Przyjęcie niespodzianka – wszyscy to znamy, głównie z filmów i seriali. Jubilat wraca do domu, niczego się nie spodziewa, a za drzwiami czekają przyjaciele. To oczywiście jeden ze scenariuszy, bo opcji jest wiele. Jak zorganizować przyjęcie niespodziankę, by miło zaskoczyć drugą osobę i nie zaliczyć żadnej wpadki? Chcemy przecież, aby to wydarzenie było miło wspominane. Mamy dla was kilka konkretnych wskazówek.

Po pierwsze – jak dobrze znacie jubilata?

To ważne pytanie, bo jeżeli ktoś nie znosi niespodzianek, takie zaskoczenie może się okazać nietrafionym pomysłem. Powinno nam zależeć na jego radości, dlatego całą imprezę trzeba dostosować do gustu danej osoby. Jeżeli ktoś nie lubi klubów lub barów z głośną muzyką, nie organizujcie przyjęcia w takim miejscu. W przypadku, gdy jubilat nie lubi tłumu, zaproście tylko kilka osób – nie liczy się ilość, ale jakość.

Impreza niespodzianka? Potrzebny motyw przewodni!

I znów wracamy do tego, jak dobrze znacie jubilata. Czy uwielbia „Władcę pierścieni“? Czy jest komputerowym geekiem? A może jubilatka ma fioła na punkcie kosmetyków i mody z lat 90.? Właśnie to może posłużyć za motyw przewodni. Nie tylko w kwestii dress codu dla gości, ale również dekoracji. Najlepiej poprosić przyjaciół o wsparcie. Być może trzeba będzie zrobić jakieś zakupy przez Internet, a przede wszystkim działać z dużym wyprzedzeniem. Pamiętajcie, że im więcej zwariowanych pomysłów, tym ciekawiej i śmieszniej, ale będziecie musieli poświęcić na to swój czas.

Jeżeli nie chcecie robić imprezy przebieranej z masą dekoracji, wystarczy ulubiona muzyka jubilata. I koniecznie smaczne menu, składające się z rzeczy, które lubi. To mała rzecz, a cieszy.

Impreza urodzinowa niespodzianka – gdzie można zorganizować przyjęcie?

Wszystko zależy od budżetu i możliwości. Czy dysponujecie kluczami do domu jubilata? Jeżeli tak, jego mieszkanie może się nadać do organizacji przyjęcia, ale pod warunkiem, że ktoś zaufany skutecznie odciągnie go od niezapowiedzianego powrotu. Nie ma nic gorszego niż zbyt wcześnie odkryte przyjęcie niespodzianka – nie można przecież dopuścić do sytuacji, w której osoba obdarowana czuje się winna, że zepsuła zabawę.

Dobrym pomysłem jest mieszkanie przyjaciela, przyjaciółki lub kogoś z rodziny. To znacznie ułatwia sprawę, trzeba jednak zaplanować, jak ściągnąć najważniejszą osobę na miejsce, o odpowiedniej godzinie.

Jeżeli zależy wam na naprawdę nietuzinkowej oprawie imprezy, możecie wynająć jakąś powierzchnię, albo zorganizować wypad za miasto. Jubilat pomyśli, że jedzie na weekend, ale nie musi się spodziewać, że na miejscu spotka wszystkich swoich przyjaciół.

Impreza niespodzianka na urodziny

Organizując duże przyjęcie dla kilkunastu lub kilkudziesięciu osób, najlepiej przeprowadzić zbiórkę funduszy. Za zebrane pieniądze możecie zarezerwować miejsce w knajpie, wynająć DJ-a i załatwić smaczny catering. To świetna opcja na okrągłą rocznicę urodzin, które świętuje się hucznie i w licznym gronie. Oczywiście pod warunkiem, że jubilat sam nie zacznie planować takiego przyjęcia. Elementem zaskoczenia może być wówczas zadbanie o kilka szczegółów, o których dana osoba nie pomyślała. A może nawet nie śmiała marzyć?

A co z prezentami?

Macie już pomysł na imprezę urodzinową niespodziankę, ale trzeba jeszcze ustalić kwestię upominków. Jeżeli osoby biorące udział w całej akcji będą się składały na atrakcje, należy to traktować, jako prezent. Miłym akcentem będzie wówczas jakiś skromny gest, na przykład wino, kwiaty czy coś słodkiego – to będzie dodatkowy upominek dla solenizanta. Możecie również wspólnie złożyć się na jeden, naprawdę odlotowy prezent. Im was więcej, tym większa szansa na realizację jakiegoś marzenia. Może będzie to voucher na podróż? A może wymarzony ekspres do kawy?

Personalizowane życzenia od gwiazdy – gwóźdź programu

Wyobraźcie sobie, jak po tych wszystkich emocjach, związanych z zaskoczeniem, sadzacie jubilata na fotelu i odpalacie film – na rzutniku, ekranie telewizora lub na laptopie. I nagle dzieją się czary – Kuba Wojewódzki, Borys Szyc, Robert Lewandowski, albo Czesław Mozil składają osobiste życzenia! W jaki sposób załatwić tak niezwykłą niespodziankę? Wystarczy zajrzeć na Funwisher.com i wybrać życzenia od ulubionej gwiazdy. Potrzebne będzie również zdjęcie jubilata i kilka niezbędnych informacji na jego temat. Życzenia będą gotowe w ciągu doby lub, w wersji ekspres, w ciągu jednej godziny. Możecie sobie wyobrazić, ile radości przyniesie taka projekcja! To świetna pamiątka i bardzo ciekawa forma prezentu.

Czy już wiecie, jak zorganizować przyjęcie niespodziankę, które zostanie zapamiętane na długo? Pamiętajcie o jednej, ważnej zasadzie: przyjęcie musi się odbyć w dzień urodzin lub przed urodzinami. W przeciwnym razie jubilat może pomyśleć, że niespodzianka to forma rekompensaty za to, że wcześniej nie pamiętaliście o jego święcie, albo zbyt późno zabraliście się za planowanie.

Trzymamy kciuki za wasze udane imprezy-niespodzianki. Niech wywołają łzy śmiechu i wzruszenia, niech będą wyrazem waszego przywiązania. Bawcie się dobrze!

Funwisher_logo_sam_mis

Zapisz się na newsletter

Nie przegap wiadomości o nowych filmach i promocjach.