Co kupić na 70 urodziny? Sprawdź 8 propozycji na personalizowany prezent urodzinowy!

70 rocznica urodzin – coraz trudniej podarować oryginalny prezent na 70, bo czy prezenty materialne wciąż mogą zaskoczyć osobę, która przeżywa jesień życia, ma za sobą kawał doświadczenia i otrzymała już dziesiątki rzeczy? Właśnie dlatego proponujemy wam dzisiaj listę podarunków, upominków, niespodzianek, które dają emocje, gwarantują wzruszenia, a przede wszystkim – radość.

1. Gry planszowe - prezent na 70 urodziny

Planszówki przeżywają obecnie wielki renesans. A może nigdy nie przestały być modne? Tak, czy owak – to prezent, który trzeba podarować w pakiecie z własnym czasem. Kupując grę, zapewnijcie jubilata, że przynajmniej raz na dwa tygodnie (o ile mieszkacie wystarczająco blisko), wpadniecie wieczorem, by przy dobrej herbacie i przekąskach, wspólnie rozegrać partię.
Kilka miesięcy temu prawdziwe triumfy święcił serial „Gambit“. Po jego emisji w Polsce producenci odnotowali rekordowe zwiększenie sprzedaży szachów, nawet o kilkaset procent! I nic dziwnego – szachy są szlachetne, eleganckie, wymagają myślenia, stymulują mózg. To także fantastyczny prezent dla 70 latka, ponadczasowy i bardzo uniwersalny

2. Książki, które mają wartość sentymentalną

Kupowanie książek na prezent dla 70 latki lub 70 latka to zawsze świetny pomysł, my jednak proponujemy, by z okazji 70 rocznicy urodzin podarować coś bardziej przemyślanego. Jakie są ulubione książki jubilata? Zapewne w ciągu całego życia znalazło się kilka takich tytułów, które mają szczególną wartość, które zapadły w pamięć i serce. Wyszperajcie właśnie te książki w jak najciekawszym, eleganckim wydaniu. Obecnie wydawnictwa prześcigają się w pięknych szachach graficznych, a klasyka wciąż jest wznawiana. Każdą książkę opatrzcie odpowiednią dedykacją.

3. Płyty winylowe, czyli co kupić na 70 urodziny?

To kolejny trend, który bardzo wraca do łask. Nie da się ukryć, że muzyka odtwarzana z płyt winylowych ma niepowtarzalny, „przybrudzony“ dźwięk. Utwory brzmią unikalnie, inaczej niż z cyfrowych odtwarzaczy. Dodatkowo, płyty winylowe mają wartość kolekcjonerską. Wspaniale prezentują się na ścianach, odpowiednio oprawione. Dla melomana to prawdziwy rarytas!

4. Życzenia z wielką mocą

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin, jubilat zasługuje na naprawdę wyjątkowe życzenia. 70 lat to przecież wielkie święto! Dobra wiadomość jest taka, że w Funwisher załatwimy dla was personalizowane życzenia urodzinowe od Roberta Lewandowskiego, Kuby Wojewódzkiego, Borysa Szyca, Tomasza Zimocha, czy chłopaków z Suchara Codziennego. Nagranie wideo możecie pobrać na dowolne urządzenie i wyemitować na telefonie, telewizorze, laptopie czy tablecie.
Personalizowane życzenia od gwiazdy mają jeszcze jedną, ważną zaletę. Możecie wysłać je wirtualnie i sprawić komuś prezent bez wychodzenia z domu. Pełnia bezpieczeństwa, maksimum satysfakcji.

5. Subskrypcja na coś wartościowego

Zakładamy, że osoby na emeryturze mają trochę więcej czasu na konsumowanie kultury. Właśnie dlatego tak dobrze sprawdzą się dla nich prezenty abonamentowe i subskrypcje. Być może będzie to roczny dostęp do Netflixa, HBO, czy Amazon Prime, ale pomyślcie nad stałym dostępem do biblioteki audiobooków, muzyki, podcastów, ebooków, a nawet płatnej wersji YouTube. Seniorzy także mogą i powinni mieć dostęp do nowych technologii. Zadbajcie o to, by nie czuli się wykluczeni cyfrowo, ale czerpali radość z dóbr kultury, które są obecnie na wyciągnięcie ręki!

6. Ruch to zawsze zdrowie

Jeżeli jubilat wciąż jest w formie, warto wesprzeć go lub ją w dbaniu o formę. Świetnym prezentem mogą być prywatne lekcje z trenerem, masaż z dojazdem do domu, a jeszcze lepiej – kompleksowy zestaw do uprawiania nordic walkingu, który od lat bije w Polsce rekordy popularności właśnie wśród seniorów. Oczywiście najlepszym podarunkiem będzie wasze towarzystwo, które zaoferujecie w trakcie treningów, spacerów i innych form aktywności fizycznej.

7. Wyjątkowy album ze zdjęciami - jaki prezent na 70 urodziny?

To pomysł na prezent i jednocześnie absorbujące zajęcie. Wywołajcie zdjęcia, dużo zdjęć! Sięgniecie wstecz najbardziej, jak się da. Przetrząśnijcie rodzinne archiwa, przejrzycie czeluści komputerowych dysków i telefonów. Wywołane zdjęcia włóżcie do dużego pudełka, a w pakiecie dołączcie pokaźnych rozmiarów album. Jubilat, najlepiej z waszą pomocą, będzie mógł krok po korku, wypełniać karty wspomnieniami. To świetna okazja, by wspólnie porozmawiać, wzruszyć się i przywołać najpiękniejsze momenty.

8. Bon na tematyczne kolacje z najbliższymi

Okrągła rocznica jubilata może stać się początkiem regularnych spotkań rodzinnych. Podaruj w prezencie „bon“ na przynajmniej jedną kolację w miesiącu, przygotowaną z motywem wiodącym: kuchnia włoska, meksykańska, z wybranego regionu Polski, chińska itp. Wspólnie przygotujcie potrawy, inspirowane smakami z całego świata. Za lupy z łatwością zrobicie przez Internet. To powód, by spędzić wspólnie czas, dobrze się bawić, a przy okazji poznać dania z całego świata.

70 urodziny – prezent powinien dawać radość, być dowodem na to, że znacie drugą osobę, podkreślać, jak bardzo wam na niej zależy. Trzymamy kciuki za wasze oryginalne i ciekawe pomysły. Zawsze od serca.